NKSPS
LT EN
Neįgaliesiems Registracija

Apie mus

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos kartu su Vilniaus universitetu įgyvendino Europos sąjungos fondų finansuojamą projektą „Nacionalinė klinikinių sprendimų palaikymo sistema“ (toliau – NKSPS).
Projekto tikslas – sukurti nacionalinę klinikinių sprendimų palaikymo sistemą ir automatizuoti gydytojų sprendimų procesus, siekti gydytojų darbo optimizavimo, sudaryti sąlygas inovatyviems gydymo metodams taikyti.
Projekto rezultatas – nauja asmens sveikatos priežiūros specialistams skirta e. paslauga. Šios sistemos dėka, medikai galės greičiau ir tiksliau nustatyti diagnozę, paskirti gydymo metodą, nukreipti pacientą tolimesniam specialistų konsultavimui, sutaupyti paciento duomenų analizei skirtą laiką.
NKSPS sukurta kaip platforma, į kurią galima diegti įvairius klinikinių sprendimų įrankius, talpinti ekspertines sistemas, dalintis klinikinėmis žiniomis. Sistema geba automatiškai išanalizuoti pateiktus paciento tyrimų duomenis ir pateikti analizės išvadas – galimas klinikinių sprendimų rekomendacijas, kuriomis asmens sveikatos priežiūros specialistas galės remtis priimant sprendimus dėl paciento ligos diagnozės ar tolimesnio gydymo.
Įgyvendinus NKSPS projektą, įdiegti automatiniai elektrokardiogamų (EKG), elektroencefalogramų (EEG), radiologinių nuotraukų analizės įrankiai, kurie pateikia išvadas dėl galimų kardiologinių ir neurologinių susirgimų, skeletinio amžiaus nustatymo, plaučių ligų ir stuburo iškrypimų. Duomenų transformacijų posistemė atlieka trijų dimensijų rekonstrukciją iš kompiuterinės tomografijos, magnetinio branduolių rezonanso tomografijos, ultragarsinių tyrimų duomenų. Taip pat sukurtas ir įdiegtas ekspertinių algoritmų modulis, kuriame gydytojai ar institucijos gali kaupti savo turimas žinias apie gydymo būdus ir dalintis jais su kitais sistemos vartotojais. Be klinikinių sprendimų įrankių, NKSPS taip pat turi specifinę duomenų bazę – Žinių banką, kur gali būti kaupiami tipinių susirgimų aprašymai ir naudotojai gali detaliai susipažinti su juos dominančiais atvejais.